Troli (hărțuirea videochat și modul în care reacționați)

Forumuri Suport modele videochat Troli (hărțuirea videochat și modul în care reacționați)

  • Post
    Denisa
    Participant
    RO

    Aparțin unui site de jocuri și am devenit prietenă apropiată cu o doamnă care cred că a luat o decizie proastă cu privire la modul în care vrea să gestioneze hărțuirea a fiicei ei de 19 ani, de deopotrivă, utilizator a site-ului de jocuri. Trollingul a avut loc într-o cameră de chat. Utilizatorii au opțiunea de a iggy orice alt utilizator de pe site. Fiica m-a întrebat să raportez incidentul și i-am spus. I-am mai spus că nu cred că se va face nimic în privința asta, dar deşi vrea să-și petreacă timpul și energia pentru a face raportul, ar trebui. Mama mi-a spus că așteaptă să-l vadă pe troll pe site ca să se poată înregistra pe chat în care se află și să-l reproşa. Nu cred că ăsta este cel mai potrivit mod de a face față acestui lucru și, de fapt, cred că este foarte probabil să fie un răspuns contraproductiv. Întrebarea mea este, care este părerea ta despre cel mai potrivit mod de a face față hărțuirii online de la o tânără de 19 ani într-o cameră de chat de pe site-ul de jocuri? Vă mulțumesc pentru timpul acordat pentru a mă sprijini să înțeleg cel mai potrivit mod de a face față acestui lucru.

    0
    0
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.
css.php