WebcamMax

Forumuri Suport modele videochat WebcamMax

  • Post
    Denisa
    Participant
    RO

    Bună fetelor, sunt un model mai nou de MFC. Mi-am trimis informațiile de supraveghere zilele trecute, așa că aștept până in ce perioada sunt procesate.

    Mă întrebam deşi cineva folosește software-ul WebcamMax și a avut probleme cu ăsta în ultimele două săptămâni.
    Îl foloseam fără probleme în browserul Chrome în timp ce îmi transmiteam videoclipul în flux. Azi, dintr-o dată, in ce perioada încep transmiterea în flux și selectez „WebcamMax Capture” pentru streaming video, se afișează un ecran verde în loc de videoclip.

    Funcționează cu software-ul de streaming „independent”, dar prefer să folosesc browserul. Am făcut un test rapid pe mozilla firefox și a funcționat, dar calitatea mi s-a părut o prostie. Prefer Chrome la orice altceva.

    Am verificat pentru a mă garanta că blițul este actualizat și actualizat. Nu știu să remediez acest lucru și suportul WebcamMax nu este de mare sprijin până azi. Se pare că nu le pasă și îmi continuă să-mi spună că nu acceptă HD în acest moment, dar nu am avut nicio problemă să folosesc camera m HD (Logitech 920) sau să fac streaming în HD înainte.

    Orice sugestie sau informație ar fi apreciată.

    Mulțumesc!

    0
    0
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.
css.php