Sfaturi necesare: Familiarizarea cu Cam-girl/Prietenul online

Forumuri Suport modele videochat Sfaturi necesare: Familiarizarea cu Cam-girl/Prietenul online

Participant
    RO

Îmi cer scuze pentru acest roman. Caut sfaturi practice, așa că răbdați cu mine.

O să fac asta ca o listă:

* O cunosc de vreo 3 ani.
    * Sunt un obișnuit al ei de puțin peste 2 ani.
    * Ca și în cazul altor prieteni model online, mi-a fascinant de ea de in ce perioada am cunoscut-o.
    * Sunt 100% sigur că mă considerați un amic. (Mi-a spus și s-a comportat ca atare. Din motive de confidențialitate nu voi da mai multe detalii despre acest punct).
    * De dincolo, NU sunt un risipitor de top.
    * „Crush”-ul meu (din lipsa unui termen mai potrivit) a început azi câteva luni și l-am respins ca „tocmai o fază”. Sentimentele mele au devenit mai puternice, semnificativ, de atunci.
    * Ea nu face nimic pentru a impulsiona aceste sentimente. Ea nu mă înșală.
    *Sunt 99,99% sigur că mă vede tocmai ca pe o prietenă online, ea preferă să rămână așa și ar fi foarte incomod să știu că dezvolt aceste sentimente.
    * Apreciez cu real prietenia ta și vreau să te țin în viața mea într-un soi.
    * Doresc sfaturi pragmatice despre să procedez.
    * Îmi doresc ca alții să fie educați în discuția care urmează. Cu alte cuvinte. FĂRĂ TROLLING. NU SE SUMNĂ NUME. NU NICIODATĂ. (Acest temă pare să inspire aşa de lucruri în alte fire similare.)

Aşadar ce caut răspunsuri?
    Caut informatii despre urmatoarele:

*Sunt nedumerit ca de ce ACUM? 😕 (Gânduri? Idei? Altceva în afară de „noi suntem tocmai oameni”… te rog)
    * eu (sau ai putea) gestiona asta cu grație? (Anume fără să-i ratez ea, fără să mă supun purgatoriului emoțional și fără să tai legăturile. Este o ordin grea, știu. „Tocmai treci peste asta.” Este ceea ce am experimentat în ultimele două luni. Nu funcționează. .)

NOTE FINALE:

* Am avut multe îndrăgostiți de model înainte. De obicei este o săptămână de „. Ea este așa [list of adjectives goes here]!” Încă o săptămână de „Wow, deşi aș putea întâlni o femeie ca ea în viața reală.” După aceea o întrebare de „Da, e grozavă. Îmi place să o am ca prietenă pe acest site.”
    * Am fost manipulat/îndrumat în trecut. Acest lucru nu are niciuna dintre caracteristicile acestor experiențe.
    *Deşi credeți că știți site-ul și numele meu de utilizator autentic acolo, pe se sprijini a ceea ce scriu: nu menționați acest lucru acolo, decât deşi a) aveți sfaturi practice și b) respectați confidențialitatea MEA și a EI (anume nu întrebați cine este și nici nu încercați să ghiciți.)
    * Deşi ești ea și ai descoperit cine sunt eu. Îmi cer scuze că am întrebat asta aici. Încerc tocmai să-mi dau seama.

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.