Rachel Stuart – Doctorat terminat

Forumuri General Videochat Rachel Stuart – Doctorat terminat

Participant
    RO

Rachel Stuart – dr. Investigaţie. Bună ziua tuturor.

În 2016 am intervievat 35 de femei despre experiențele lor cu camera. 6 ani mai târziu mi-am terminat teza, îmi pare brutal că a durat atât de mult, dar familia mea a trecut prin crize masive în ultimii 6 ani. Am VIVA pe 16 iulie. Deşi vreunul dintre artiștii participanți ar tinde să-mi citească lucrarea, sunt satisfăcut să o împărtășesc cu ei.

Pentru a vă face o idee despre ce am găsit. Site-urile de găzduire cu camere web sunt o calup aproximativ perfectă de capitalism. Ei nu plătesc indemnizaţie și piața este terenul de antrenament. Am descoperit că spațiul de lucru al site-urilor de găzduire a fost un loc de dispută între artiști și site-uri și că artiștii se adaptează cu ingeniozitate și sprijinul comunității camerelor. Poziționez emisiunea, care este produsă de interpreți, dar deținută de site-urile de găzduire, ca un site de conflict și sursa multor stigmatizări pe care artiștii îl experimentează, deoarece site-urile de găzduire îl alimentează mii de afiliați prin Internet. Îmi voi elibera doctoratul pentru ca publicul să-l vadă după 16 iulie, dar participanții care doresc să-l vadă o face înainte de atunci.

Nu ezitați să mă contactați la rs543@kent.ac.uk @ rs643_rachel

Vă mulțumesc mult tuturor. Sper că ne-am făcut mândri. ·

Faceți clic pentru a extinde…

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.