Perplex de machiaj

Forumuri Suport modele videochat Perplex de machiaj

Participant
    RO

Buna tuturor! Am o dilemă și voi face acest post cât mai scurt probabil. Voi începe să lucrez la webcam / OF foarte curând. Am avut un lucru care mă încetinește. Nu stiu sa ma machiez. Complet. Nici nu stiu de unde sa incep. Căutați tutoriale „prietenoase pentru începători” să fie opusul. Vreau să văd un MUA profesionist pentru lecții, dar nu am 300 USD de economisit azi. Nu o voi deţine până nu pun această cameră în funcțiune. Principalul meu motiv pentru care sunt atât de preocupat de machiaj (și păr) este că vreau să mă transform și să fiu de nerecunoscut. Nu permite nimănui să știe că fac asta și să mă recunoască. De deopotrivă, am un stabilit stil pe care îl caut (alt/pop-punk), și nu știu să realizez acel stil, din punct de vedere al machiajului. Sau orice privire, de altcum. Am pielea închisă la culoare ( ar fi nuanța Tika Sumpter / Danielle Brooks), deşi asta ajută. Habar nu am care sunt nuanțele mele și știu că și asta este deosebit. Iar perucile sunt un temă întreg diferit pentru mine. Îmi doresc foarte mult să fac conținut de înaltă însuşire încât asta merită abonații mei. Și o mare adaos a conținutului potrivit este să aibă un înfăţişare organizat. Totul este un joc extraordinar de ghicituri pentru mine. Cel puțin mi-ar plăcea să am o formulă personală care să funcționeze just. Nu stiu cat sa pun, in ce ordine, unde sa pun, ce pensule sa folosesc, sa mixaj totul, NIMIC. Am patentă ca asta să mă oprească timp de un an. Știu că las mulți money pe masă din această și nu-mi mai permit. Trebuie să încep asta imediat. Orice sugestie sau sfat este foarte apreciată. Deşi ați lectură până aici, vă mulțumesc foarte mult!

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.