Laptop nou va rog ajutati!

Forumuri General Videochat Laptop nou va rog ajutati!

Participant
    RO

Haii colegii camgirls/camboys și pasionați de computere! Aceasta va fi o postare foarte lungă (scuze!) și sper să o pun în secțiunea potrivită.

Trebuie să-mi iau un laptop nou, cel de azi se oprește/CPU se supraîncălzește în mod constant și este prea vechi pentru a gestiona fluxul live prin OBS.

Nu sunt cel mai potrivit in ce perioada vine vorba de computere, dar am urmarit de ceva moment laptopuri care să se potrivească scopului meu, iar câteva lucruri pe care am ajuns să le înțeleg sunt foarte importante:
    – RAM trebuie să fie de 8 GB sau mai mult
    – Hard disk-ul trebuie să fie de 1TB sau mai mult
    – Dimensiune de cel puțin 15″ sau mai mare
    – Procesorul trebuie să fie Intel Core i7
    – Și în sfârșit USB 3.0 (sau întocmai 3.1??)

M-am uitat la trei mărci diferite, ar fi Dell, HP și Lenovo.

Pentru Dell, am descoperit că aceste serii Inspiron s-ar putea armoniza:
    – 17 5000 17,3″
    – 17 7000 2-i-1 17,3″
    – 15 7000 15,6″
    – 15 5000 15,6″
    Prețurile variază de la circa 850 USD la 1 120 USD.Toți au un procesor Intel Core i7.

Pentru HP, am găsit aceste serii care se potrivesc și:
    – Gaming Pavilion 15-cx0012no 15,6″
    -Pavilion de energie 15-cb008no 15,6″
    Prețurile variază de la circa 1.020 USD la 1.280 USD.Toate au un procesor Intel Core i7.

Și pentru Lenovo, aceste serii ar putea fi potrivite și:
    – Ideapad 720s 15″
    – V330-15IKB 15″
    Prețurile acestora variază de la circa 883 USD până la 1276 USD. Toate au un procesor Intel Core i7.

Nu am putut plasa toate linkurile înspre laptopuri încât atunci postarea mea ar fi întocmai mai lungă decât asta *rușine că am postat prea multe dintr-o dată*.

Daca citesti toate astea vreau tocmai sa iti multumesc ca le-ai lectură!! Multă dragoste Aşadar are cineva vreo recomandare pentru aceste laptopuri sau poate ai o recomandare pentru alte mărci/serie? Vă rog să-mi spuneți, orice informație este apreciată!
    Bugetul meu este între 798 USD și 1276 USD.

Multumesc inca o data pentru lectura si ai grija!

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.