Întrebări despre OBS, înregistrare în flux și confidențialitate

Forumuri Suport modele videochat Întrebări despre OBS, înregistrare în flux și confidențialitate

Participant
    RO

Salutare tuturor,

Ieri am început pe Chaturbate. M-am distrat just și vreau să continui să fac această profesie, dar aveam câteva interogari despre confidențialitate și protecție. Vreunul este despre OBS – știe cineva deşi acest lucru permite înregistrarea transmisiei mele, fie de înspre Microsoft, care a creat software-ul OBS pe care îl folosesc, fie de site-ul / clienți? Înțeleg că înregistrările emisiunilor publice sunt postate destul de frecvent, dar nu sunt sigur de mecanismul prin care se întâmplă acest lucru.

O altă întrebare este despre : folosesc un cont Gmail în aceste scopuri. Ar trebui să luați în considerare Protonmail sau o altă platformă? Nu l-am dat nimănui, dar este contul care este închegat de Chaturbate și pe care l-am folosit pentru a mă înregistra pe acest site. Idek deşi clienții doresc să rămână în legătură prin în afara emisiunilor de camere sau deşi altceva, ar fi Snapchat sau Instagram, ar fi mai just.

Vă mulțumim preliminar tuturor încât ați ajutat o nouă individ cu camera foto

–Chandler Sky

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.