Întrebări despre calitatea video

Forumuri Suport modele videochat Întrebări despre calitatea video

  • Post
    Denisa
    Participant
    RO

    Salutare tuturor,

    Sunt nou, am postat de cateva ori. Am urmărit videoclipuri cu interogari, dar am un răspuns pe care nu l-am văzut. Sunt punct să încep să caut să fac clipuri pe care să le vând (sunt pe chaturbate de câteva săptămâni azi) până in ce perioada i-am menționat acest lucru unui amic care are experiență în editare video și l-am întrebat deşi poate recomanda vreun software gratuit. A devenit foarte puternic pe fundul meu să mă întreb ce soi de computer folosesc. Azi înregistrez (și plănuiesc să fac videoclipuri cu) meu logitech c920, dar laptopul meu este tocmai un HP 250 G3 normal de însuşire scăzută – până azi a funcționat just pentru netflix, uni work și camere. A fost îngrozit și a spus că laptopul meu nu se poate ocupa de editarea video. Am fost un pic nedumerit, vreau să spun, plănuiesc să fac clipuri de 15 minute, nu filme de 3 ore.

    Aşadar întrebarea mea este, aveți cu toții laptopuri speciale în jur? Cu siguranță nu fi singura fată cu un tratament de mlaștină. Ce soi de însuşire ar trebui să urmăresc aici? Este just? Nu ar trebui să fac videoclipuri? Sau este tocmai o nebunie video-tocilar și ar trebui să folosesc echipamentul pe care îl am și să produc orice însuşire ?

    Opiniile sunt binevenite, mai ales cele încurajatoare.

    0
    0
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.
css.php