Gânduri despre a ajuta un model de studio să înceapă singură

Forumuri Suport modele videochat Gânduri despre a ajuta un model de studio să înceapă singură

Participant
    RO

Salutare tuturor… primul mesaj.

Am abordat un model român și încercăm să o facem să se stabilească singură, în loc să lucreze într-un . Am trimis-o aici și am lectură multe dintre postările care vizează modele noi. Am vrut să verifice orice feedback cu privire la planul său/nostru de acțiune, după cum și să obțin orice sfaturi pentru trecerea de la un la freelancing (se pare că majoritatea posterelor de aici sunt modele americane, dar poate cineva are o idee).

Lucruri pe care vi le trimit:
    Laptop (alimentarea este de până la 240V, așa că ar trebui să fiți just în România cu adaptorul de priză)
    Adaptor de priza
    cameră web logitech c920
    Cabluri de prelungire USB de tip A de 2 ~ 10 picioare (acest lucru ar putea fi exagerat, dar îmi imaginez că acest lucru vă va permite să poziționați camera după bunul plac)
    mini trepied
    Combinație de tastatură și mouse fără fir Logitech

Ea va fi responsabilă pentru:
    Impuls
    Internet

Lucruri pe care nu le-am abordat încă pe total:
    Configurarea profilului dvs

Două interogari specifice (pe care căutarea pe forum nu mi-a rezolvat în mod potrivit):
    – Utilizarea unei conexiuni fără fir față de conectarea directă cu un cablu Ethernet face o diferență semnificativă pentru dvs.? Presupunem că conexiunea wireless va fi stabilă, dar nu vorbi cu real despre va fi configurația dvs. de internet. Întreb, încât portul Ethernet al laptopului este destul de chic.
    – Ca modele, care sunt câteva dintre modalitățile prin care obțineți o aer bună în cameră, mai ales in ce perioada oamenii nu vorbesc? S-a discutat puțin despre asta în postările pe care le-am văzut, dar nu m-ar deranja să văd că se concretizează un pic mai mult.

Mulțumesc pentru orice sfat/feedback.

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.