A trimis un transfer bancar, nu am primit niciodată jetoanele.

Forumuri General Videochat A trimis un transfer bancar, nu am primit niciodată jetoanele.

Participant
    RO

Bună ziua tuturor,

Sunt un utilizator (foarte) obișnuit de CB de 17 luni, am făcut multe transferuri bancare pentru token-uri (intotdeauna peste 1000$ și peste 8000$ în total), petrec mult timp pe site și îmi place, am făcut multi prieteni si m-am distrat foarte mult.

Iată ce mi s-a întâmplat de data aceasta:

În urmă cu circa 16 zile, am trimis un ordin de plată de la banca mea de 700 de euro (circa 800 de dolari), am așteptat circa o săptămână și am început să mă întreb de ce durează mai mult decât de obicei. Am trimis mai multe e-mailuri pentru asistență și facturare, dar am primit întotdeauna același răspuns mecanic obișnuit (mulțumesc că m-ați anunțat despre livrarea prin cablu… blablabla)

După 2 săptămâni, am decis în sfârșit să o contactez pe Shirley (din echipa CB) pentru sprijin prin , ea a răspuns foarte rapid și a transmis reclamația mea înspre asistență.

A primit un răspuns de la ei și mi-a scris asta:

estimat,

Cred că vă întrebați de ce transferul de token durează.
    Se pare că jetoanele au fost adăugate în contul dvs.
    -Shirley
    Twitter/Chaturbate

Mi-am verificat imediat contul din nou, problema este că niciun token nu a fost creditat vreodată în contul meu (nu a existat nicio mișcare a jetonului în contul meu în ultimele 2 luni, la intrare sau la ieșire),

așa că am răspuns spunând că trebuie să fie o greșeală sau au creditat contul greșit, am trimis mai multe e-mailuri cu capturi de ecran ale activității mele de canotaţie și am cerut, de deopotrivă, dovada că mi-au creditat contul, dar toate e-mailurile mele de atunci au fost întreg ignorate. .
    Am experimentat să contactez suportul prin telefon, twitter, formular de contact pe site-ul CB, mai multe e-mailuri… dar nimic.

Aşadar aceasta este ultima mea speranță, nu câștig prea mult și acei 700 de dolari sunt salariul pe lună pentru mine. Așa că m-ar răni foarte mult să las asta așa, cred că deşi nu se rezolvă, m-aș gândi să părăsesc întreg CB încât l-aș considera furt. Sper cu real că cineva de acolo mă poate susţine să găsesc o drum de a scăpa de asta.

Orice sugestie ar fi foarte apreciată.

• Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.