Giulia
Subiect Autor

Metode de epilare eficiente pentru modele de videochat?

Vin Sep 21, 2018 12:34 pm

Buna fetelor. Doriti sa impartasiti micile voastre secrete feminine? Ce procedeu de epilare eficient si de durata folositi pentru a va intretine pielea fina si neteda pentru mai mult timp? Eu folosec epilatorul este foarte usor de folosit nu produce dureri insuportabile iar urmatoarea epilare se face la doaua- trei saptamani. Poate i-mi dati cateva mici sfaturi pentru o epilare mai rapida si naturala cum ar fi ce de zahar sau ceva de genul. A incercat cineva epilarea cu zahar?

Casandra

Re: Metode de epilare eficiente pentru modele de videochat?

Lun Oct 22, 2018 2:39 pm

Buna. De foarte putin timp folosesc Philips IPL pe care il recomand cu incredere tuturor persoanelor care vor o epilare definitiva si deloc dureroasa nu este recomandat persoanelor cu pielea foarte inchisa la culoare sau persoanelor cu anumite probleme de piele. Se recomanda utilizarea o data la doua saptamani in primele doua luni iar apoi sedinte pentru intretinere. Efectul se va vedea dupa a doua utilizare. Eu inainte foloseam epilarea cu ceara dar nu eram foarte incantata pentru ca i-mi ramaneau fire de par sub piele.