Kim
Subiect Autor

Iluminarea camerei de videochat

Mie Mai 30, 2018 12:25 pm

Ce fel de sisteme de iluminare i-mi puteti recomanda pentru camera de videochat?As vrea un echipament profesional bun chiar daca stiu ca ma va costa o avere,cred ca se merita.Eu momentan folosesc dou becuri cu neon unul cu lumina calda iar celalalt cu lumina rece. Dar nu sunt deloc multumita la cum se vede desi sunt dou becuri cu lumina foarte puternica,pe camera se vad tot felul de umbre iar pielea o arata foarte alba si stralucitoare.As vrea o lumina care sa o imite cat m-ai bine pe cea naturala.Multumesc :)

Adela

Re: Iluminarea camerei de videochat

Sâm Iul 14, 2018 5:31 pm

Buna.Pentru o iluminare perfecta ai nevoie de un sistem de iluminat compus din trei puncte o sursa de iluminare in partea stanga,una la dreapta iar cea lalta drept in fata toate aceste sisteme va trebui sa fie compuse din becuri tip neon foarte puternice la care trebuiesc atasate umbrele pentru difuzie. Aceasta sursa de iluminat va fi una spectaculoasa care te va ajuta sa oferi membrilor tai spectacole cu o calitate vizuala de senzatie si foarte realista. Daca vei folosi acest sistem crede-ma ca nu vei mai avea mai avea probleme din cauza umbrelor si a pieli foarte albe si stralucitoare. Pentru ca,aceas problema am avuta-o si eu iar prin acest sistem am rezolvat problema care ma deprima foarte tare :D

Janet

Re: Iluminarea camerei de videochat

Mar Sep 04, 2018 6:30 pm

Buna. Acelas sistem de iluminare pe care Adela la mentionat il folosesc si eu si este exceptional de bun si sunt foarte multumita de el. Dar as vrea sa mai adaug ceva, pentru a a arata fara cusur pe camera web si pentru o calitate impecabila mare atentie cum va reglati camera pentru ca,daca nu sti sa o reglezi cum trebuie umbrele nu vor disparea iar tonul pieli nu va arata deloc natural. Degeaba investesti intr-o sursa de iluminat performanta daca nu esti atenta si la acest aspect care conteaza la fel de mult. :)