Linda
Subiect Autor

Cum sa refuzi un membru

Vin Iun 15, 2018 6:54 pm

Buna. Foarte de curand mi-am preluat din nou acivitatea mea ca model de videochat si vreu sa spun ca lucrurile merg foarte bine tinand cont ca am avut ceva timp in care am lipsit. Am trafic foarte bun si de curand am facut mai multi membrii fideli si foarte generosi atat din punctul de vedere al banilor cat si felul in care se comporta cu mine. Dar cu mici excepti,am intalnit si membri mai putini politicosi care i-mi cer sa fac anumite lucruri pe care nu doresc sa le fac. Nu as vrea sa-i pierd si de acea am nevoie de mici sfaturi pentru ai refuza intr-un mod placut fara sa deranjez cu ceva. Pentru ca intentia mea este sa fac cat mai multi membrii fideli.

Leila

Re: Cum sa refuzi un membru

Mar Iul 17, 2018 6:49 pm

Buna.Mi sa intamplat si mie acest lucru cu un membru,care mi-a cerut un lucru pe care nu eram dispusa sa il fac. Important este sa sti sa refuzi printr-o modalitate fara sa deranzezi ai putea sa-i oferi in schimb o alta varianta prin care sa il faci sa ramana in camera ta de chat. Va trebui sa-i demonstrezi prin diferite metode ca iti doresti sa ramana alaturi de tine si sa nu plece dezamagit. Indiferent de situatie va trebui sa dai dovada de politete si sa inveti sa nu folosesti frazele Nu vreau,Nu pot sau orice cuvant care incepe cu NU acest cuvant va trebui sa dispara din vocabularul tau. :D